فیلر HA چیست؟ ژل اسید هیالورونیک (HA) چیست ؟

فیلر HA چیست؟ ژل اسید هیالورونیک (HA) چیست ؟

فیلر HA چیست؟ فیلر HA چیست؟ واژه ی Ha مخفف کلمه ی هیالورونیک اسید میباشد.پوست بدن ما به صورت کلی و همیشگی درحال ساخت هیالورونیک اسید تازه میباشد و تقریبا هر روز این ماده ی موثر را تولید میکند و تولید این ماده باعث شفاف شدن و شاداب شدن و جوانی صورت ما میشود . […]

فیلر HA چیست؟

فیلر HA چیست؟ واژه ی Ha مخفف کلمه ی هیالورونیک اسید میباشد.پوست بدن ما به صورت کلی و همیشگی درحال ساخت هیالورونیک اسید تازه میباشد و تقریبا هر روز این ماده ی موثر را تولید میکند و تولید این ماده باعث شفاف شدن و شاداب شدن و جوانی صورت ما میشود .

به یک نوزاد یا کودک خردسال نگاه کنید که چطور صورت شادابی دارد و اصطلاحا آب زیر پوستش وجود دارد؛این حالت به دلیل وجود هیالورونیک اسید در بافت میباشد و هر چه میزان تولید هیالورونیک اسید یا Ha در بدن بیشتر باشد پوست جوانتر است و علائم پیری مانند کدر بودن پوست،چین و چروک،لک های پیری کمتر وجود دارد و هر چه سن پوستی بالاتر میرود متاسفانه تولید این ماده ی موثر در بدن کمتر میشود و فرایند aging یا پیری نمایان میشود.

 

روند کم شدن (فیلر HA) هیالورونیک اسید

اما خبر خوش این است که ما پزشکان میتوانیم روند کم شدن هیالورونیک اسید رو در بدن کند تر کنیم با استفاده از محصولات مراقبتی پوستی درست و مرغوب مانند ضدافتاب ها،کرم ها و سرم های ابرسان،مرطوب کننده ها،سرم های ویتامین سی و…

موثر ترین روش برای برگرداندن(فیلر HA) هیالورونیک

یکی از موثر ترین روشها برای برگرداندن هیالورونیک از دست رفته در بدن استفاده از فیلرهایHa یا هیالورونیک اسید میباشد‌.در واقع این فیلرها که به صورت صنعتی در محیط های ازمایشگاهی تولید میشود از جنس همون هیالورونیک اسید هایی هستند که به صورت عادی در بدن وجود دارد .

پس میتواند فیلر هایHa جایگزین خیلی خوبی برای حجم از دست رفته ی صورت و یا بازگرداندن صورت به فرم چندین سال قبل باشد. فیلر های Ha که از جنس هیالورونیک اسید هستند امروزه بهترین گزینه برای درمان در بین پزشکان زیبایی میباشد و طرفداران بسیار بسیار زیادی دارد.

 

فیلر HA چیست؟ ژل اسید هیالورونیک (HA) چیست ؟

 

خاصیت های فیلر Ha

خاصیت های فیلر Ha بسیار زیاد است اما به صورت خلاصه میتواند حجمی چربی را که صورت در اثر پیر شدن از دست میدهد را تزریقات فیلر Ha جبران کند به عنوان مثال اگر خطوط خنده ایجاد شده میتوان با تزریق فیلر Ha اون خطوط را از بین برد یا اگر در اثر پیری افتادگی صورت در نواحی گونه،زاویه فک چانه رخ داده باشد میتوان با تزریق فیلرHa جلوی این فرایند را گرفت و فیلرHa که به عنوان پرکننده است را جایگزین حجم از دست رفته ی صورت کرد و صورت را جوانتر و شاداب تر کرد.

البته که میتوانیم مولکول های هیالورونیک اسید رو به روش های دیگری مانند مزوتراپی ، مزونیدلینگ نیز وارد بافت هدف پوست کنیم که البته هر کدام در مبحث تخصصی خودش به آن اشاره خواهیم داشت.

 

ماندگاری فیلر های Ha یا هیالورونیک اسید

فیلر های Ha یا هیالورونیک اسید ماندگاری متفاوتی دارند،بسته به بدن هر شخص و متابولیسم بدنی آن میتواند متفاوت باشد هم چنین ویسکوزیته،جی پرایم و سایر فاکتور های مربوط به مولکول هیالورونیک اسید در ماندگاری این فیلرها متفاوت است.

اما به صورت نرمال ماندگاری بین ۶ ماه تا یکسال را میتوانیم در فیلر های هیالورونیک اسید ببینیم،البته گاهی در بدن بعضی از افراد بیشتر از یک سال یا کمتر از ۶ ماه هم ماندگاری وجود دارد.

در افرادی که زودتر از ۶ ماه بدنشان فیلر هیالورونیک اسید را از بین میبرد توصیه میشود که هر ۳ ماه یا ۲ ماه فیلر را تمدید کنند تا به حجم و ماندگاری دلخواهشان برسند.

 

رنج قیمتی فیلرHa یا همون هیالورونیک اسید

در بین فیلرHa یا همون هیالورونیک اسید، برندهای بسیار متنوع و متفاوتی در ایران وجود دارد که بنا به کیفیت آنها قیمت های بسیار متفاوتی اعمال شده است،در برند های مجوز دار از هر سی سی یک میلیون و پانصد هزار تومان داریم تا سه میلیون تومان که بسته به کیفیت برند و کشور سازنده اش متفاوت است

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید

دیدگاهتان را بنویسید